Logo
Nová registrace - Ztracené heslo
Italia open 2009 - Golden league

O víkendu pokračovala série Golden league v Itálii a Kuba byl v kategorii jednotlivců i v kata družstev opět vidět.

V naší nejvíce sledované kategorii - kata muži se prezentovalo celkem 102 karatistů ze všech možných koutů světa i Evropy. Po bronzovém umístění Jakuba na nedávném Dutch openu a zisku titulu Mistra republiky se čekalo, jak se Kuba „popere“ se svou stávající formou. A popral se velice dobře. Prohrál pouze 2x a to se světovým šampiónem a mistrem Evropy Lucou Valdesim a chorvatským nejlepším karatistou současnosti a evropským medailistou Novakem. To mu vyneslo umístění na pěkném, bodovaném 5tém místě a přesto, že jen shodou okolností nepřidal další bronz, je toto umístění řazeno jako úspěšné. Zbylá část reprezentačního kata týmu také nezklamala. Lukáš Janda získal 9té místo a Jindra i přes prohru ve třetím kole podal také slušný výkon a prohrál pouze o praporek 2:3. Po soutěži jednotlivců se rozjela část věnovaná katám družstev.  Účastníků v této katogorii bylo tentokrát 13 a tak se čekalo, jak se k tomu naši postaví. Zejména když Kuba docvičil svou repasáž a ihned nastupoval v kata družstev na vedlejším tatami. Náš reprezentační tým je však již psychicky odolný a tak ani obrovská únava ze soutěže jednotlivců a vydýchaného vzduchu v hale nedokázala kluky zlomit. Po velice dobrém výkonu proti nadějnému mladému italskému týmu narazili naši na již ostřílené a medailemi z mistrovství Evropy ověnčené reprezentační  družstvo karatistů z Chorvatska, kterému tentokrát nedali bemenší šanci na úspěch a jednoznačně ho porazili 5:0. Do nočního ! tzv. „hudebního“ finále (pozn. finálová kata týmu je na hudbu) , které začalo v 1/2 12, a které je v Itálii již delší dobu na soutěži Golden league tradicí, postoupili naši borci naprosto zaslouženě. Proti mistrům světa a Evropy předvedli kluci kvalitní výkon, který byl oceněn i velkým potleskem tribun, ale na vítězství to podle předpokladů zatím nestačilo. I tak je zisk stříbrné medaile řazen mezi TOP výsledky tohoto velice perspektivního  a ambiciózního týmu, který se spolu s Ivčou pomalu, ale jistě začíná ve světě karate prosazovat. Kubův a zejména týmový výsledek je nadějný pro blížící se evropský šampionát v Chorvatsku, kam se již všichni velice těší a jsou odhodláni bojovat o medailové posty.

Napsal admin 05.04.2009 16:04:29 (0 komentářů) | Zobrazeno 2390x | Soutěže | Tagy: