Logo
Nová registrace - Ztracené heslo
Středoevropská liga karate - GP Hradec Králové 2008

Ve dnech 22.-23.3.2008 se konal již 9.ročník Grand prix  Hradce Králové, tentokráte jako 2. kolo Středoevropské ligy karate. V kongresovém centru ALDIS se za přítomnosti kamer ČT sešli závodníci ze 104 oddílů karate z celkem 14ti států

Soutěž byla velice dobře obsazená jak v kata, tak i v kumite. Kuba startoval mezi 26 závodníky spolu s kolegy z kata týmu - Lukášem Jandou, Jindrou Pilmannem a prakticky celou českou špičkou vyjma Vládi Míčka, který se soutěže nezúčastnil. Ve druhém kole mu los přihrál i ostříleného Olekšáka ze Slovenska, ale i s ním si Kuba poradil a tak po zaváhání Jindry v souboji o finále s Křížem ve druhé půlce startovního pole a výhře ve své polovině pavouka s Lukášem si zaslouženě odnesl krásný skleněný pohár pro vítěze. Současně předvedený výkon v kategorii kata týmů, kde porazili kluci tým z Rosic a následně i před zraky televizních kamer, byl předzvěstí velkého očekávání tohoto reprezentačního týmu v kata mužů na mezinárodní scéně. Naprosto koncentrovaný výkon byl odměněn potleskem prakticky od všech přítomných v sále.

Po ukončení kategorií kata a po vyhlášení se Kuba převlékl do „rozhodcovského“ a pokračoval v soutěži jako rozhodčí. V sobotu se odcházelo z haly kolem cca ¼ na 2 v noci a v neděli byla soutěž ukončena v odpoledních hodinách. Stínem dvoudenních závodů bylo poměrně dosti zranění v podobě zlomených nosů a jedné šarvátky mezi závodníky ze zahraničí.

Napsal admin 10.12.2008 21:16:41 (0 komentářů) | Zobrazeno 2297x | Soutěže | Tagy: zavody